تکنولوژی

آیفون های ۲۰۲۰ به سنسور ToF مجهز می شوند

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله تک تایمز

رسانه تک تایمز – مطابق اخبار جدید، آیفون های 2020 به سنسور ToF یا Time of Flight مجهز می شوند. هم اکنون تعدادی از گوشی های هوشمند بازار دارای این سنسور هستند.

شرکت هایی مانند سامسونگ، تا به حال از سنسور ToF در برخی گوشی های هوشمند خود استفاده کرده اند. به استناد گزارش های جدید، به نظر می رسد آیفون های ۲۰۲۰ نیز به سنسور سه بعدی Time of Flight یا سنسور ToF مجهز می شوند. در این گزارش ذکر شده که اپل در حال کار با تامین کنندگان خود جهت اطمینان حاصل کردن از تجهیز آیفون های ۲۰۲۰ به این سنسور است.

در گذشته شایعاتی مبنی بر تجهیز آیفون های ۲۰۱۹ به سنسور ToF منتشر شده بود. این سنسور قابلیت های مرتبط با واقعیت مجازی را در آیفون ها تقویت می کند.

iphonexcameradesign 800x321 - آیفون های 2020 به سنسور ToF مجهز می شوند

در گزارش جدید ذکر شده که این سنسور برای سال ۲۰۱۹ آماده نشده؛ بنابراین تصمیم گرفته شده که در سال آینده و با آیفون های ۲۰۲۰ معرفی شود. در این گزارش همچنین گفته شده که آیپدهای ۲۰۲۰ پیش از آیفون ها به سنسور ToF مجهز خواهند شد.

آیفون های ۲۰۲۰ به دلیل دیگری نیز منحصر به‌فرد خواهند بود. گفته شده که آیفون های 5G نیز برای اولین بار در سال 2020 به بازار عرضه می شوند. برخی تولیدکنندگان اندرویدی تاکنون گوشی های هوشمند 5G خود را به بازار عرضه کرده اند؛ با این حال به نظر می رسد اپل تا زمان فراگیر شدن نسل پنجم تلفن همراه از عرضه آیفون 5G جلوگیری کند.

بمنظور اطلاع از دیگر خبرها به صفحه اخبار تکنولوژی مراجعه کنید.
منبع

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا