تکنولوژی

اپل فرایند گوش دادن به مکالمه‌های کاربران توسط پیمانکاران را لغو می‌کند

هفته گذشته مشکل بزرگی برای حریم‌خصوصی کاربران اپل ایجاد شده بود. این شرکت پیمانکارانی را استخدام کرده بود تا به تماس‌های سیری کاربران گوش دهند. البته به‌گفته اپل آنها برای بهبود عملکرد سیری این کار را انجام می‌دادند.

یکی از پیمانکاران اپل تأیید کرد که موارد بی شماری از مکالمه‌های ضبط شده شامل مباحث خصوصی مردم از جمله محاوره‌های بین دکتر و بیمار، معامله‌های مواد مخدر و مجرمانه، صحبت‌های عاشقانه و معاملات تجاری بوده است. مسئله جدی‌تر همراه بودن اطلاعات خصوصی کاربران از جمله مکان، مخاطبین، اطلاعات تماس و داده‌ برنامه‌ها با این مکالمه‌های ضبط شده است.

هفته گذشته اپل در پاسخ به این قضیه گفت که فقط ۱ درصد از این مکالمه‌ها را برای بهبود عملکرد دستیار صوتی سیری بررسی می‌کند. براساس گزارش‌ها گویا اپل نظر خود را تغییر داده و قصد دارد تا این مشکل را رفع کند.

دیروز اپل اعلام کرد وضعیت فرایند کنترل کیفیت سیری که دلیل گوش دادن پیمانکاران به مکالمه‌های مردم بود، به حالت تعلیق تغییر می‌کند. اپل بیانیه زیر را در رابطه با این مسئله ارائه داد.

ما متعهد هستیم تا ضمن محافظت از حریم خصوصی کاربران، تجربه‌ای عالی را برای سیری ارائه دهیم. در حالی که ما یک بررسی کامل را انجام می دهیم، روند بررسی کیفیت سیری را متوقف می‌کنیم. علاوه بر این، به عنوان بخشی از یک به‌روزرسانی نرم‌افزاری در آینده، کاربران توانایی شرکت در این فرایند را خواهند داشت.

در نتیجه، اپل گوش دادن به مکالمات خصوصی ما را متوقف خواهد کرد. این شرکت فقط می تواند به مکالمات خصوصی کاربران سیری که صراحتاً تصمیم به شرکت در چنین برنامه‌هایی داشته‌اند گوش دهد.

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا