اپلیکیشن و بازی

به‌روز‌رسانی بتای برنامه Digital Wellbeing می‌تواند زندگی را از دید کودکان ناعادلانه‌تر کند

Digital Wellbeing برنامه‌ اندرویدی است که برای آگاهی از میزان استفاده روزانه از تلفن هوشمند استفاده می‌شود. این برنامه با ردگیری کارکرد هر برنامه به شما اطلاع می‌دهد که در طول روز چقدر زمان صرف تلفن هوشمندتان کرده‌اید. همچنین این برنامه تعداد دفعاتی که تلفنتان را باز کردید و تعداد اعلانیه‌های دریافت شده در ۲۴ ساعت گذشته را می‌شمرد. ویژگی Wind Down برای آخر شبانه‌روز است و به شما اجازه می‌دهد که زمان روز و زمانی که می‌خواهید از تلفن همراه فاصله بگیرید را با سیاه سفید کردن صفحه یا فعال کردن نور شب تنظیم کنید. ویژگی آخر همانطور که گوگل می‌گوید “رنگ کهربایی به صفحه نمایشتان می‌دهد تا نگاه کردن به صفحه و خواندن در نور کم را راحت‌تر کند و می‌تواند کمک کند که راحت‌تر خوابتان ببرد.” شما همچنین می‌توانید استفاده روزانه هر برنامه‌ای را محدود کنید. وقتی به سقف زمان تعیین شده برسید، دیگر تا روز بعد نمی‌توانید آن برنامه را باز کنید.

مطابق گفته Android Police، از به‌روز‌رسانی نسخه بتای ۱٫۰٫۲۵۷۸۱۳۷۷۷ در برنامه Digital Wellbeing تغییرات بزرگی بوجود می‌آید. برنامه اسم جدید Digital Wellbeing & parental controls را به خود می‌گیرد. این کار با یکی کردن برنامه‌های Digital Wellbeing و Google Family Link انجام شده‌است. Family Link اساسا به والدین اجازه می‌دهد که با مدیریت برنامه‌هایی که فرزندشان استفاده می‌کنند، بر فعالیت آنها در تلفن اندرویدی نظارت کنند. این برنامه به والدین اجازه می‌دهد که مقدار زمان روشن بودن صفحه نمایش در طول روز را برای بچه‌ها تنظیم کنند. همچنین والدین می‌توانند دستگاه فرزندشان را قفل کنند و مکان آن را پیدا کنند.

اگر Digital Wellbeing & parental controls را باز کنید، پایین صفحه در بخش کنترل والدین لینکی را پیدا می‌کنید که نوشته است “راه‌اندازی کنترل والدین”. ضربه زدن بر روی آن به شما راهنمای مختصری از چگونگی راه‌اندازی کنترل والدین با استفاده از برنامه Family Link می‌دهد. دکمه آبی که روی آن نوشته شده است “شروع کنید” را بزنید و از شما سوال می‌شود که تلفن در دست شما توسط “کودک یا نوجوان” یا “والد” استفاده می‌شود. در آخر از شما خواسته می‌شود که برنامه Family Link را از فروشگاه گوگل پلی نصب کنید.

درحالی که امسال چندان از این موضوع نشنیده‌ایم، اعتیاد به تلفن‌های هوشمند هنوز هم نگرانی بسیاری از مردم است. Digital Wellbeing و قابلیت Screen Time اپل ابزار‌هایی هستند که والدین می‌توانند برای مقابله با این اتفاق استفاده کنند، درحالی که زمان استفاده خودشان را هم در نظر داشته باشند. در ماه مارچ ۲۰۱۸ گروهی به اسم “دانش‌آموزان استنفورد در مقابل دستگاه‌های اعتیاد آمیز” (SSAAD) جلوی اپل استور در پالو آلتو اعتراض کرده بودند. گروه از این شکایت داشت که اپل کاری برای جلوگیری از اعتیاد به تلفن‌های هوشمند انجام نمی‌دهد. این گروه خواستار این شدند که اپل برنامه‌ای را برای پیگیری زمان استفاده و گزارش الگو‌های استفاده توسعه دهد. اپل Screen Time را به عنوان یک قابلیت در iOS 12 در تاریخ ۱۷ سپتامبر ۲۰۱۸ عرضه کرد. این تاریخ کمی بیشتر از ۶ ماه بعد از اعتراضات بود.

درجریان کنفرانس توسعه دهندگان گوگل که در ماه می برگزار شد، این شرکت بیان کرد که نسخه یکی شده Digital Wellbeing و Family Link در اندروید Q در دسترس خواهد بود. اما اگر شما یک آزمایش کننده بتا هستید و اندروید ۹ را نصب شده دارید، می‌توانید اکنون لینک کنترل والدین را بر روی تلفن خود ببینید.

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا