علم و دانش

به اشتراک گذاشته شدن عکس‌های سوررئال ون‌گوک‌گونه از زمین و ستاره‌ها توسط فضانورد ISS

وینسنت‌ ون‌گوک (Vincent Van Gogh)، وقتی که چشم‌اندازی از آسمان‌هایی را خیال کرد که به نورهایی درحال گردش تبدیل می‌شوند، چیز جدید و جالبی را کشف کرد.

کریستینا کوچ (Christina Koch)، فضانورد ناسا، منظره فوق‌العاده خود از یک شب پرستاره را با یک عکس ترکیبی که توسط ایستگاه فضایی بین المللی گرفته شده، به اشتراک گذاشت. کوچ در روز چهارشنبه توییت کرد:

نور شهرها، ستارگان، طوفان‌های صاعقه‌ای، حتی شعله‌های شهاب‌ها. ترکیبی از عکس‌های تکی که روی هم انباشته شده‌اند تا پدیده‌های شگفت‌انگیزی که شب ها از پنجره‌مان آن‌ها را می‌بینیم، به ما نشان دهد.

کوچ، وقت زیادی دارد تا درمورد شگفتی‌های زمین درحال گردش تفکر کند. او، در یک ماموریت گسترش‌یافته‌ی توقف در ایستگاه بین المللی است که در نهایت وی را در زمینه طولانی‌ترین پرواز تک نفره فضایی که توسط یک زن انجام شده، رکورددار خواهد کرد. برنامه ریزی شده است که او بعد از ۳۲۸ روز حضور در فضا، در فوریه ۲۰۲۰ به زمین بازگردد.

ما منظره‌های حیرت‌انگیز زیادی از ایستگاه فضایی بین‌المللی شامل شفق‌های تابان و غروب ماه‌های رقصان دیده‌ایم؛ اما عکس کوچ یک راه پویاست برای این‌که شاهد چیزهایی باشیم که فضانوردان می‌بینند. زمان، نور و حرکت در این تصویر منفرد، تسخیر می‌شوند. ون‌گوک، عاشق آن می‌شد.

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا