تکنولوژی

دسته گوگل استادیا هنگام عرضه با هدست‌های بلوتوثی کار نمی‌کند

دسته گوگل استادیا (Stadia) وقتی در نوامبر امسال عرضه شود، نمی‌تواند صدای بازی را به هدفون بلوتوثی یا هدست گیمینگ شما بفرستد. طبق اشاره آندری دورونیچف (Andrey Doronichev) مدیر محصول استادیا در یک پست ردیت، مردم برای شنیدن صدای بازی به صورت خصوصی باید هدفون‌های سیمی را به جک ۳٫۵ میلی‌متری دسته وصل کنند.

راهکاری برای دور زدن این مشکل هنگام عرضه برای کاربران استادیا وجود دارد؛ اما در صورتی که شما یک گوشی از سری Pixel داشته باشید یا اینکه بخواید بازی‌های استادیا را در مرورگر کروم بازی کنید. با اشاره ۹to5Google، دورونیچف می‌گوید که شما می‌توانید با جفت کردن هدفون بلوتوثی با گوشی Pixel یا کامپیوتر از آنها استفاده کنید. دورونیچف مشخص نکرد که کدام گوشی‌های Pixel از استادیا پشتیبانی خواهند کرد، پس شاید Pixel 3 و همچنین نسخه‌های قدیمی آن نیز پشتیبانی شوند.

این راهکار به خاطر گول زدن دسته کار می‌کند که لازمه آن یک اتصال وای-فای برای همگام‌سازی صفحه نمایش مورد استفاده است. خریداران نسخه Founders استادیا که امیدوار بودند موقع بازی روی تلویزیون از طریق باندل کرومکست الترا با هدفون‌های بلوتوثی صدا را دریافت کنند، موقع عرضه تحت تاثیر قرار می‌گیرند. برای بقیه اگر بخواهید که با سیم صدا را دریافت کنید، راهکاری که گفته شد، مشکل را حل خواهد کرد.

این ناامیدکننده است. اما این ویژگی بالاخره زمانی به دسته اضافه می‌شود. در توضیحات صفحه محصول دسته نوشته شده است که گیم‌پد استادیا با پشتیبانی بلوتوث خاموش ارسال می‌شود. پایین‌تر صفحه نوشته شده است که ممکن است در آینده این ویژگی فعال شود. پس گوگل ممکن است پس از عرضه اولیه و هموارتر شدن راه این ویژگی را فعال کند.

تا آن موقع مجبورید که از هدفون‌های قدیمی و سیمی استفاده کنید.

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا