تکنولوژی

سونی نمایشگر انعطاف‌پذیر خواهد ساخت

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله تک تایمز ،

قرن بیست‌ و یکم عصر ارتباطات و فن‌آوری‌های مختلف است و از این رو هر روز شاهد معرفی تکنولوژی‌های جدیدی هستیم که برخی از آن‌ها ممکن است آینده ما را به‌طور کلی تغییر دهند. یکی از همین فن‌آوری‌ها، صفحات انعطاف‌پذیر خواهد بود. همان‌طور که می‌دانید در حال حاضر تنها شرکت‌های اندکی قادر به تولید چنین نمایشگرهایی هستند. به‌نظر می‌رسد سونی هم به فکر طراحی و تولید چنین صفحاتی باشد. این فن‌آوری دنیای نمایشگر و گوشی‌های هوشمند را تغییر خواهد داد و باعث ورود محصولات جدید و جذاب‌تری به بازار می‌شود.

وقتی گوشی‌های هوشمند انعطاف‌پذیر معرفی شدند، شاهد بخشی از آینده این دستگاه‌ها بودیم. آینده‌ای که دیگر خبری از گوشی‌های تخت نخواهد بود و به‌جای آن‌ها یک‌سری دستگاه خمیده و قابل انعطاف وجود خواهند داشت. سامسونگ و هوآوی جزو پیشرو‌های این صنعت محسوب می‌شود. این دو شرکت اقدام به طراحی و پرده‌برداری از دو گوشی انعطاف‌پذیر کردند که به‌ترتیب گلکسی فولد و میت X نام داشت. اما این گوشی‌ها با چالش‌های زیادی همراه هستند. انگار تکنولوژی صفحات انعطاف‌پذیر زودتر از زمان موعود به بازار معرفی شده و حالا شرکت‌های بزرگ فن‌آوری از پس سفارشات برنمی‌آیند.

اخیرا به‌طور متعدد بیانیه‌هایی توسط سامسونگ و هوآوی منتشر می‌شود که مضمون آن‌ها قادر نبود شرکت‌ها برای تولید این نمایشگرهای جذاب است. همین موضوع دلیلی برای حضور سونی به این بازار پرسود شده است. اخبار و شایعات نشان می‌دهند که سونی پتنتی را در این زمینه ثبت کرده که نشان از یک نمایشگر انعطاف‌پذیر دارد. اما این صفحه کمی با مدل‌های موجود در بازار متفاوت است. برای مثال در این پتنت مشاهده می‌شود که در این نمایشگر شاهد حس‌گرهای مختلفی خواهیم بود که باعث می‌شوند تا کار با این صفحات راحت‌تر باشد. Sony patents flexible display with built in sensors - سونی نمایشگر انعطاف‌پذیر خواهد ساخت

تصویر فوق طرح سونی را نشان می‌دهد که یک نمایشگر انعطاف‌پذیر با حس‌گرهای مخصوصی است. اما چرا سونی می‌خواهید نمایشگر انعطاف‌پذیر بسازد؟ بخش موبایل سونی برای سال‌هاست که سودآوری خود را از دست داده است و برای همین تولیدکننده در تلاش است با انجام نوآوری‌های مختلف دوباره این قسمت از شرکت ژاپنی را به سود برساند. در این زمینه، ارائه نمایشگرهای انعطاف‌پذیر بهترین راه است. در حقیقت در آینده‌ای نه‌چندان دور گوشی‌هایی با نمایشگر تخت تنها یک موضوع مربوط به دنیای قدیم شمرده می‌شوند و تماما شاهد صفحات خمیده خاوهید بود که به‌راحتی در جیب قرار می‌گیرند، می‌تواند آن‌ها را از وسط تا کرد. سونی هم با این هدف می‌خواهید با طراحی و تلوید نمایشگرهای انعطاف‌پذیر دوباره به صدر جدول پرفروش‌ترین برندهای بازار گوشی‌های هوشمند برگردد. اما ثبت پتنت صفحات این چنینی توسط سونی کار جدیدی نیست. این شرکت از مدت‌ها قبل نیز نسبت به ثبت پتنت‌های نمایشگرهای رول‌شونده اقدام کرده است. در حقیقت سونی می‌خواهد در سال‌های آینده هم گوشی‌های انعطاف‌پذیر را به بازار عرضه کند و هم به ارائه تلویزیون‌های رول‌شونده بپردازد. به‌نظر می‌رسد این پتنت‌ها روزی به واقعیت تبدیل شده و در محصولی به‌کار گرفته شوند.

 نظر شما در این مورد چیست؟ آیا سونی می‌تواند وارد این رقابت شود و نمایشگرهای انعطاف‌پذیر تولید کند؟ خوشحال خواهیم شد که نظرتان را با ما و دیگر کاربران به اشتراک بگذارید.

بمنظور اطلاع از دیگر خبرها به صفحه اخبار فناوری اطلاعات مراجعه کنید.
منبع

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا