تکنولوژی

هسته‌ی اصلی اینترنت ۵G نوکیا آماده‌ی انتشار است

بر اساس گزارشات منتشر شده از سوی کمپانی Three انگستان، هسته‌ی اصلی اینترنت ۵G با همکاری نوکیا به صورت یکپارچه درآمده و آماده‌ی انتشار است. کمپانی نوکیا هسته‌ی اصلی اینترنت ۵G را با نام “بلوک ساختاری بحرانی” معرفی کرده که انتظار می‎رود در ماه آگوست سال جاری میلادی به طور رسمی عرضه گردد.

اکنون کمپانی Three متشکل از چند هزار کارمند، هسته‌ی اصلی اینترنت ۵G را مورد آزمایش قرار دادند و ترافیک مشتریان اینترنت ۴G را بر روی این هسته پیاده‌سازی نمودند. انتظار می‌رود که این میزان از مهاجرت کاربران بر روی اینترنت ۵G تا پایان سال ۲۰۱۹ ادامه یابد و در نهایت با مقیاس عظیمی از کاربران بر روی این هسته‌ی قدرتمند در سال‌های آینده روبرو شویم؛ زیرا قرار است بسیاری از دستگاه‌های پشتیبان شبکه‌ی loT در سال‌های آینده به بازار عرضه گردند.

Dave Dyson، مدیر عامل کمپانی Three انگلستان، در خصوص هسته‌ی اینترنت ۵G جدید بیان کرد:

“هسته‌ی اصلی جدید اینترنت ۵G بخشی از مجموعه‌ی سرمایه‌گذاری‌های Three است که بالغ بر ۲ میلیارد پوند هزینه برداشته و انتظار می‌رود تغییرات چشمگیری در تجربه‌ی مشتریان از دنیای اینترنت ایجاد کند. کاربران انگلیسی انتظارات زیادی در بخش انتقال داده‌ها از طریق اینترنت و امنیت بالا دارند. ما اکنون آماده هستیم که در قالب هسته‌ی اینترنت ۵G هر دو مورد از درخواست‌های کاربران بریتانیا را در قالب اینترنت ۵G تامین کنیم.”

از سویی دیگر، Bhaskar Gorti، مدیرعامل بخش نرم‌افزاری نوکیا در این خصوص اذعان داشت:

“اکنون زمان قدرت‌نمایی کمپانی‌های Three و نوکیا فرا رسیده است. در طی این قدرت‌نمایی آینده‌ی شبکه‌های مخابراتی سراسر دنیا تغییر خواهد کرد. این پروژه از یک چشم‌انداز مشترک در همکاری میان این دو کمپانی رونمایی به عمل می‌آورد و به نوعی یک کسب‌وکار و منبع درآمد جدید برای دو شرکت ایجاد خواهد کرد. این پروژه یک شبکه‌ی اصلی انعطاف پذیر از اینترنت ۵G ارائه می‌دهد که نسل بعدی خدمات داده‌های تلفن‌همراه را قدرتمند می‌سازد. در نهایت، کمپانی Three انگلستان نیز به عنوان یک رهبر واقعی اینترنت ۵G در انگلیس شناخته می‌شود. “

علاوه بر مزایای ظرفیتی شبکه‌ی انتقال داده‌ی ۵G، کمپانی Three بر امنیت انتقال داده‌ها نیز تاکید بسیار زیادی دارد. به همین خاطر، شبکه‌ی اصلی پشتیبانی شده توسط نوکیا از آخرین استانداردهای امنیتی بهره‌مند می‌باشد، بنابراین امنیت انتقال داده‌ها در داخل شبکه و برای مشتریان کمپانی Three تضمین می‌گردد.

Three از قبل اعلام کرده است که از ماه آینده‌ی میلادی، اینترنت ۵G در سراسر کشور به فروش خواهد رسید. ابتدا نیز در قطب‌های اصلی جمعیتی مانند لندن، کاردیف، گلاسکو، بیرمنگام، منچستر و لیورپول راه‌اندازی خواهد شد و سپس سایر مناطق از این قابلیت بهره‌مند خواهند شد.

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا