تکنولوژی

همکاری تنسنت و بی ام و در توسعه فناوری خودران

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله تک تایمز ،

بی‌ام‌و با همکاری تنسنت، مرکز رایانش جدیدی برای پردازش داده‌های خودروهای خودران در چین افتتاح کرد. هنوز سهم دو طرف از این پروژه‌ی مشترک مشخص نیست.

بی‌ام‌و دیروز اعلام کرد که این شرکت مرکز رایانش جدیدی را در چین افتتاح می‌کند تا بتواند توانایی‌های خود را در زمینه فناوری خودرو خودران توسعه دهد. در این تلاش، بی‌ام‌و با تنسنت (Tencent) همکاری می‌کند. دو شرکت برای ایجاد یک مرکز رایانش قدرتمند با قابلیت پردازش تمام داده‌های جمع‌آوری‌شده توسط خودروهای خودران موجود در سراسر چین به یکدیگر پیوسته‌اند. با این حال هنوز جزئیات مربوط به میزان سرمایه‌گذاری دو شرکت در پروژه مشخص نیست.

مرکز خودران بی ام و / bmw

در ادامه بخوانید:

براساس گزارش رویترز، این مرکز در پایان سال جاری میلادی عملیاتی خواهد شد. هدف مرکز رایانش جدید بی‌ام‌و و تنسنت این است که پشتیبانی لازم برای پردازش تمام داده‌های جمع‌آوری‌شده توسط خودروها در جاده‌های عمومی چین فراهم شود. بی‌ام‌و تنها خودروساز غیرچینی به شمار می‌رود که مجاز به آزمایش فناوری‌های خودران در جاده‌های عمومی این کشور شده است. مرکز مشترک بی‌ام‌و و تنسنت در شهر تیانجین از بخش شرقی چین ساخته خواهد شد.

یاخن گالر، مدیر واحد عملیات بی‌ام‌و در چین گفت:

مرکز جدید از توسعه و نوآوری در زمینه فناوری خودران بی‌ام‌و در چین حمایت خواهد کرد. بنابراین بی‌ام‌و می‌تواند راهکارهای رانندگی خودران را که با شرایط خاص رانندگی در چین بهتر سازگاری دارند، توسعه دهد.

رایانش ابری تنسنت، زیرساخت لازم جهت اطمینان از انتقال سریع و امن داده‌های بی‌ام‌و به مرکز را فراهم می‌کند.

مرکز خودران بی ام و / bmw

مرکز رایانش جدید، دومین تأسیسات از این نوع به شمار می‌رود که طی سال‌های اخیر توسط بی‌ام‌و افتتاح شده است. اولین مرکز که سال ۲۰۱۶ در مونیخ راه‌اندازی شد، فعالیت خود را با هدف حل سناریوهای پیچیده برای نمونه‌های اولیه خودرو خودران آلمانی آغاز کرد. بی‌ام‌و همچنین ادعا می‌کند که نخستین خودروی خودران سطح ۳ را از سال ۲۰۲۱ در برخی کشورها از جمله چین عرضه خواهد کرد و به همین دلیل این مرکز پیشرفته را برای کمک به فناوری خودران نیاز خواهد داشت.

بمنظور اطلاع از دیگر خبرها به صفحه اخبار فناوری مراجعه کنید.
منبع

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا