تکنولوژی

هوش مصنوعی DeepMind از بروز مشکلات کلیوی جلوگیری می کند

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله تک تایمز

رسانه تک تایمز – هوش مصنوعی DeepMind قادر است تا آسیب حاد کلیوی را تا ۴۸ ساعت قبل از وقوع، پیش بینی کند. در ادامه این خبر با ما همراه باشید.

آسیب حاد کلیوی با همان AKI سالانه موجب مرگ ۵۰۰ هزار نفر در ایالات متحده آمریکا و ۱۰۰ هزار نفر در بریتانیا می شود. علت اصلی این مرگ و میرها، تشخیص دیر هنگام این بیماری است. پژوهشگران در تلاش هستند تا با کمک هوش مصنوعی DeepMind، این آمار راه کاهش دهند. DeepMind نام یک شرکت توسعه دهنده هوش مصنوعی است که اخیرا توانسته تا با همکاری موسسه VA ایالات متحده، یک الگوریتم پیش بینی برای AKI را به وجود آورد. این تیم تحقیقاتی با انتشار مقاله ای در مجله علمی Nature، اعلام کرده که الگوریتم پیشنهادی آن ها می تواند وجود AKI را تا ۴۸ ساعت قبل از وقوع آن، پیش بینی کند. این مدل توانسته در ۹۰ درصد مواقع به درستی عمل کند.

شرکت DeepMind همچنین دارای یک دستیار موبایل برای پزشکان بوده که استریمز (Streams) نامیده می شود. طبق نتایج به دست آمده، پزشکان با کمک این اپلیکیشن می توانند به جای چند ساعت، تنها در عرض پانزده دقیقه به بررسی موارد اضطراری بپردازند. ناگفته نماند که استریمز نیز در ۹۶.۷ درصد مواقع، موارد مشکوک به AKI را به خوبی شناسایی کرده است. این اپلیکیشن در ترکیب با الگوریتم جدید تشخیص AKI، می تواند علاوه بر تسریع فرایند شناسایی، موجب صرفه جویی در هزینه های درمانی نیز شود.

ai predict acute kidney injury - هوش مصنوعی DeepMind از بروز مشکلات کلیوی جلوگیری می کند
نقش هوش مصنوعی در پیشگیری از AKI

امید است که با استفاده از ابزارهایی همچون هوش مصنوعی DeepMind و اپلیکیشن استریمز، بتوان از وقوع بیماری های مختلف جلوگیری کرد. البته فعالیت های شرکت تنها به پیشگیری از بیماری AKI محدود نمی شود. DeepMind همچنین در تلاش است تا روش های جدید جلوگیری و پیش بینی امراض دیگر را نیز توسعه بخشد. این تیم تحقیقاتی همچنین قصد دارد تا نتیجه پژوهش های خود را در اپلیکیشن Google Health اعمال کند.

بمنظور اطلاع از دیگر خبرها به صفحه اخبار تکنولوژی مراجعه کنید.
منبع

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا