گوناگون

هک شدن صرافی ارز دیجیتال بیت‌پوینت و ضرر ۳۲ میلیون‌دلاری آن

صرافی ارز دیجیتال کشور ژاپن یعنی بیت‌پوینت (Bitpoint)، هدف هکرها قرار گرفت. این صرافی اعلام کرده است ۳٫۵ بیلیون ین (۳۲ میلیون دلار) از منابع مالی آنها سرقت شده است، که ۲٫۵ بیلیون ین از آن متعلق به مشتریان بوده است. باتوجه به گزارش سایت بلومبرگ (Bloomberg)، هات‌والت (HotWallet)، که مورد حمله هکرها قرار گرفت، حاوی پنج ارز دیجیتال از جمله بیت‌کوین، بیت‌کوین کش، و ریپل بوده است.

بیت‌پوینت همه خدمات خود که شامل برداشت از حساب، تبادل ارز، و سپرده‌گذاری می‌باشد جهت پاسخ به این حمله متوقف کرده، و همچنین این شرکت اعلام کرده که هیچگونه فعالیت غیر عادی‌ای مبنی بر ربوده شدن منابع‌مالی از کلد‌والت‌هایی (ColdWallet)، که به اینترنت متصل نبودند شناسایی نشده.

این مشکلات تنها یک سال پس از ضرر ۴۰۰ میلیون دلاری یکی از صرافی‌های بزرگ کشور ژاپن یعنی کوین‌چک (Coincheck)، گریبان‌گیر بیت‌پوینت شده است.

بلومبرگ می‌گوید مقامات مالی ژاپن بعد از این مصیبت به صرافی‌ها دستور داده‌اند تا اقدامات احتیاطی را جهت بهبود امنیت سیستم‌های خود انجام دهند.

شرکت بیت‌پوینت با ارسال ایمیل به مشتریان، آنها را از این اتفاق مطلع نموده و با اعلام متوقف شدن خدمات صرافی درحال بررسی این رویداد امنیتی است.

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا