تکنولوژی

چراغ سبز گوگل به هواوی برای ادامه همکاری با اندروید

یک ماه پس از آنکه دولت ایالات متحده شرکت هایی را برای همکاری با هواوی ممنوع اعلام کرد به دلیل تهدید امنیتی ملی نامشخص، دونالد ترومپ به نظر می رسد موضع سخت خود را تضعیف کرده است. در یک کنفرانس مطبوعاتی در کنفرانس G20 در روز شنبه، او اعلام کرد که “شرکت های آمریکایی فعالیت خود را ادامه خواهند داد” (برای انجام تجارت با غول مخابراتی تحریم شده)

در حالی که مشخص نیست که آیا این فعالیت در زمینه فناوری شبکه ۵G که Huawei در حال توسعه آن است گسترش می یابد یا خیر، قطعا همکاری با Google و Android مربوط می شود. تحت شرایط ممنوعیت قبلی، گوگل از فروش مجوز Android به Huawei ممنوع شد، به این معنی که گوشی های هواوی میتوانند از کد منبع باز اندروید استفاده کنند، اما دسترسی به فروشگاه Play Store و Google نخواهند داشت.

با این حال، یکی از چیزهایی که در حال تغییر است، توانایی Huawei در فروش گوشی های خود در ایالات متحده است. ترامپ اعلام کرده بود که درب ها را در این زمینه را بسته است، او گفته بود: دو کشور باید در مورد پایان دادن به جنگ های تعرفه ای به توافق برسند، این در حالی است که خود آمریکا آغاز گر این جنگ تعرفه ای بود.

در پی تنش های تجاری بین آمریکا و چین بر سر تعرفه کالا ها و همچنین بحث های امنیتی، رییس جمهور آمریکا گفته بود اجازه فروش محصولات و همکاری شرکت های آمریکایی با شرکت هواوی را نخواهد داد که این موضوع موجب نگرانی کاربران پر تعداد گوشی های هواوی در جهان شده بود.

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا