اپلیکیشن و بازی

گوگل درحال ساخت شبکه اجتماعی جدید است

گوگل تا این لحظه نتوانسته شبکه اجتماعی موفقی بسازد اما در حال حاضریکی از تیم‌های برنامه‌نویسی وابسته به این شرکت به نام Area120، درحال کارکردن برروی شبکه اجتماعی جدیدی با عنوان Shoelace است که با استفاده از آن می‌توان رویدادها و فعالیت‌های شخصی را برنامه‌ریزی کرد.

شما در این نرم‌افزار با فهرست‌بندی علایق، مراسم محلی منتخب که در این برنامه با اسم Loops شناخته می‌شوند را مشاهده خواهید کرد. همچنین امکان برگزاری مراسم شخصی و اعلام آن در این شبکه اجتماعی نیز وجود دارد و با استفاده از نقشه موجود، برنامه‌های مختلف را مشاهده کرده و به مراسم سایر کاربران بروید.

عرضه Shoelace چند ماه پس از ازکار افتادن گوگل پلاس (مهمترین شبکه اجتماعی گوگل)، جدی‌ترین تلاش این کمپانی برای راه‌اندازی یک پلتفرم شبکه اجتماعی است. البته هدف، رقابت با سایر برنامه‌ها مانند فیسبوک نیست بلکه کارایی Shoelace قرار است مانند بخش وقایع (Event) فیسبوک باشد. سعی گوگل بر این است تا مردم را با استفاده از علایقشان دور یکدیگر جمع کرده تا بتوانند با دوستانی جدید ملاقات کنند و از تلفن‌هایشان کمی دور شوند.

براساس ادعای سایت AndroidPolice، برنامه شولیس به دیگر نرم‌افزار شبکه اجتماعی اسکیمر (Schemer) که گوگل آن را در سال ۲۰۱۱ میلادی عرضه کرد شباهت زیادی دارد اما این نرم‌افزار سه سال پس از عرضه و در یال ۲۰۱۴ تعطیل شد.

شولیس هم‌اکنون در مرحله آزمایشی برروی سیستم‌عامل اندروید و iOS است، اما علاقه‌مندان می‌توانند با پرکردن این فرم، آن را در گوشی خود امتحان کنند. البته برای نصب این برنامه  به حساب کاربری گوگل نیاز دارید.

متاسفانه شولیس در حال حاضر فقط در نیویورک دردسترس است. تیم توسعه‌دهنده امید دارد تا بزودی آن را برای دیگر مناطق دنیا نیز در دسترس قرار دهد اما زمان این مهم هنوز مشخص نیست.

نظر شما دررابطه با موفقیت گوگل در شولیس چیست؟ نظر خود را با سنداپ درمیان بگذارید.

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا