تکنولوژی

گوگل و یوتیوب به خاطر گردآوری اطلاعات از کودکان جریمه شدند

در گزارشی از واشنگتن پست آمده است که سازمان FTC متوجه شده‌ که گوگل و یوتیوب به نقض قوانین حریم شخصی کودکان، موسوم به COPPA، پرداخته‌اند و بدون کسب اجازه از والدین کودکان زیر ۱۳ سال، اقدام به جمع‌آوری اطلاعات شخصی آن‌ها کرده است.

این تحقیقات به خاطر شکایت‌های این آژانس صورت گرفته که از سال ۲۰۱۵ میلادی درگیر این پرونده و جدال با شرکت گوگل بوده است. روزنامه واشنگتن پست در ماه ژوئن سال جاری، در گزارشی به این موضوع اشاره کرد. اینطور که پیداست، سرانجام این آژانس توانسته با گوگل بر سر این موضوع به توافق برسد.

آزانس FTC گوگل را چندین میلیون دلار جریمه کرده است؛ بر اساس گزارش واشنگتن پست، رقم دقیق این جریمه هنوز مشخص نیست. کمیته رسیدگی به این پرونده در خصوص نتیجه آن، اختلاف‌های زیادی داشته‌اند. گفتنی‌ست که سه جمهوری‌خواه، خواهان حل و فصل قضیه بوده اما دو تن از دموکرات‌ها، مخالف آن هستند.

طبیعتاً میزان این جریمه به پای درآمد چندین میلیارد دلاری گوگل در سال نخواهد رسید اما این موضوع از آن جهت برای این غول تکنولوژی اهمیت دارد که ممکن است در آینده از نظر قانونی مشکلاتی را گریبانگیر آن سازد. از سوی دیگر، زین پس، شرایط برای سایر شرکت‌های فعال در حوزه تکنولوژی نیز سخت خواهد شد و ممکن است در جلسات خود با سازمان FTC با مشکل مواجه شوند.

به احتمال زیاد، گوگل برای جلوگیری از مشکلات قانونی بعدی، سیاست‌های خود را در قبال استفاده کودکان از سرویس‌هایش تغییر دهد. این شرکت پیش از این، ارسال دیدگاه در ویدئوهایی که کودکان نقش محوری در آن دارند را غیرفعال کرده بود. همینطور گفته می‌شود که گوگل قصد دارد تا برای کودکان، ویدئوهایی مختص به بازه سنی آن‌ها تولید کرده و در دسترس قرار دهد تا از مشکلات احتمالی آینده جلوگیری کند.

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا