اپلیکیشن و بازی

۲۹ اسفند، کنسول کلاسیک دیگری به بازار می‌آید

شرکت کونامی از انتشار کنسول کلاسیک مینی توربوگراف‌اکس-۱۶ در نوزدهم مارس (۲۹ اسفند) سال ۲۰۲۰ خبر داد.لیست کامل بازی‌ها نیز شامل ۵۰ عنوان منتشر شد.

اکنون خریداران می‌توانند ترکیبی از عنوان‌های انگلیسی و ژاپنی منتشرشده در اروپا، ژاپن و امریکا را در قالب اصلی آن تجربه کنند مانند بازی‌ کمیاب هیدئو کوجیما با عنوان Snatcher.

غارتگر یا Snatcher بازی ماجراجویی در جهان سایبرپانک-سال انتشار ۱۹۸۸

 

 

 

قیمت کنسول هنوز مشخص نیست اما پیش‌بینی می‌شود مشابه سگا جنسیس مینی و دیگر کنسول‌های بازیابی شده باشد.

توربوگراف‌اکس-۱۶ نخستین بار در سال ۱۹۸۷ و با همکاری دو شرکت NEC Home Electronics و Hudson Soft انتشار یافت. در آن زمان شرکت کونامی از معدود توسعه‌دهندگان بازی بود که به کمک توربوگراف‌اکس-در ژاپن بانام پی‌سی انجین (PC Engine) شناخته می‌شد- شتافت تا آنجایی که حتی در رقابت با سگا و نینتندو پیشی گرفت.

با توجه به اینکه بسیاری از عنوان‌های انحصاری آن بسیار پرفروش بود، پس منطقی است که کونامی در این فضای مشتاق کنسول‌های کلاسیک، به فکر بازیابی کنسول بیافتد.

متأسفانه توربوگراف‌اکس در زمان نامناسب و در میان جنگ بین کنسول‌ها در اواخر دهه ۸۰ میلادی انتشار یافت که شاید همین یکی از دلایل کمتر شناخته شدن آن باشد. اما حالا می‌توانید تعدادی از بهترین بازی‌های کلاسیک یعنی ۲۴ عنوان انگلیسی منتشرشده بر روی توربوگراف‌اکس و ۲۶ عنوان برای پی‌سی انجین (این ۵۰ عنوان برای هردو دستگاه موجود است) را تجربه کنید.

 این کنسول قابلیت ذخیره در هر نقطه‌ای از بازی را دارد، پس شما مجبور نیستید یک عنوان را هرروز از نو شروع کنید. همچنین با استفاده از TurboTab می‌توانید قابلیت بازی چندنفره (تا ۵ نفر) را تجربه کنید.

پیش‌خرید توربوگراف‌اکس از تاریخ ۱۵ جولای (۲۴ تیر) برای کاربران آمازون در دسترس قرار خواهد گرفت.

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا